Your selection

Enter your email address below you will receive a download link. We wil use your email address to send you the download link.

0
List documentation
TİCARİ HaberlerÇevremizi Önemsiyoruz ve Harekete Geçiyoruz!

Keşfet Gerflor'dan

28.12.2021

Çevremizi Önemsiyoruz ve Harekete Geçiyoruz!

Marmorette Frog Green

Birinci Önceliğimiz Ekolojik Tasarım

 Gerflor olarak her zaman birinci önceliğimiz, doğadan ilham aldığımız tasarımlarımızı doğaya ve çevreye saygı duyarak üretmek. Ürünlerimizin yaşam döngüsünü kapsayan 11 ekolojik tasarıma dayalı bir talimat hazırladık. Amacımız, her bir ürünün karbon ayak izini yöneterek karbon ayak izimizi azaltmak.

 1- Sorumlu hammadde alımı

2-Yenilenebilir hammaddelerin kullanımı

3-m² başına enerji ihtiyacı

4-Üretim hurda oranı

5-Yük hacmi optimizasyonu

6-m² başına ağırlık azaltma

7-Yapıştırıcı içermeyen ürünler

8-VOC ve uçucu azaltma

9-Temizlik ürünü kullanımı ihtiyacının minimuma indirilmesi

10-Ürünlerimizde ve ambalajlarımızda geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı

11-Ürünlerimizin ve ambalajlarımızın geri dönüştürülebilirliği

 

 Çevremiz İçin Uzun Ömürlü Ürünler

 Gezegenimizin kaynaklarını korumanın en iyi yollarından biri, uzun kullanım ömrüne sahip ürünler sunmaktır. Gerflor olarak ürünlerimizi estetik ve fonksiyonel işlevlerini on yıllar boyunca yerine getirecek şekilde üretiyoruz.

 Gerflor formülleri %100 REACH uyumludur. REACH, Avrupa Birliği'nin yeni kimyasallar politikasıdır. Avrupa Birliği'nde kimyasallara ilişkin mevcut birçok mevzuatı tek bir çatı altında toplayan bir AB yönetmeliğidir. Liste, ECHA (Avrupa Kimyasallar Ajansı) tarafından yönetilmektedir.

 

 Biyolojik Kaynaklı Çözümlerimiz

 Gerflor ürünlerinde özellikle biyolojik kaynak malzemeler (ahşap, tahıl gibi bitkisel kaynaklı hammaddeler) kullanmaya özen gösteriyoruz. En iyi örneklerimiz;

 -Mükemmel akustik özelliğe sahip, biyolojik kaynaklı bir malzeme olan mantar destekli SAGA²

https://www.gerflor.com.tr/professionals-products/zemin/saga-2.html

 -%100 biyolojik kaynaklı ve yenilenebilir plastikleştiricilerden üretilen Mipolam Symbioz

https://www.gerflor.com.tr/professionals-products/zemin/mipolam-symbioz.html

 -%98 biyolojik kaynaklı malzemelerde oluşan DLW Linolyum

https://www.gerflor.com.tr/ürünler/linolyum.html

 

Gerflor Ürünleri ve Geri Dönüşüm 

Vinil ürünlerimiz ortalama %25 oranında geri dönüştürülmüş malzeme içermektedir. Geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanılması ürünlerin kalite ve performansını etkilemez. Teknik ürünlerimizden bazıları %50’den fazla geri dönüştürülmüş malzeme içerir. Tüm geri dönüştürülmüş içerikler Avrupa REACH yönetmeliğine uygundur. 

2000 yılında Gerflor, geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış bir tekstil astarı kullanan dünyadaki ilk döşeme üreticisi oldu. Örneğin, Transit Tex serisinin her m²’si, geri dönüştürülmüş 4 adet kullanılmış plastik şişe içerir.

 

 Temizlik Ürünü Kullanımı İhtiyacının Minimuma İndirilmesi

"Bir zemin kaplamasının tüm yaşam döngüsü boyunca tek başına temizlik gereksinimi, ürünün çevresel etkisinin %25'ini temsil eder. Temizlik, önemli miktarda su, enerji ve temizlik ürünleri tüketimi gerektirir.

 Son 10 yılda, EvercareTM ve Protecsol®2 gibi devrim niteliğindeki yüzey koruma kürleri sayesinde, Gerflor zemin kaplama koleksiyonlarında temizliğin çevresel etkisi yarı yarıya azaldı.

 Ayrıca, yüzey koruma kürleri zemin kaplamaları için daha fazla koruma sağlar. Ürünün tüm kullanım ömrü boyunca maliyetli cilalama işlemine olan ihtiyacını ortadan kaldırırlar. Daha iyi leke direnci sunarlar, temizliği kolaylaştırırlar ve su, deterjandan tasarruf etmeye yardımcı olurlar.

 Gerflor Türkiye olarak çevremizi önemsiyoruz ve harekete geçiyoruz!