Your selection

Enter your email address below you will receive a download link. We wil use your email address to send you the download link.

0
List documentation
 • TİCARİ
 • Servisler
 • Haberler
 • Geleceğine Zemin Yarat 9. Dönemini Tamamladı
 • Gerflor'dan Haberler

   

  11.05.2023

  Geleceğine Zemin Yarat 9. Dönemini Tamamladı

  Untitled 1600 900 Px 1600 1600 Px 325 325 Px 1

  Gerflor Türkiye’nin destekçisi olduğu öğrenci proje yarışması Geleceğine Zemin Yarat 9. dönemini tamamladı! Geleceğin mimar adaylarına ufuklarını genişletecek unutulmaz bir seyahat imkanı sunmayı hedefleyen, yarının kentlerini, mekanlarını ve tasarım parametrelerini belirleyecek gençlere değerli bir katkı sağlamayı amaçlayan yarışma bu dönem yüksek sayıda başvuru aldı.  

  2022-2023 güz döneminde açılan yarışmanın 9. dönem jüri üyeleri Ayhan Böyür, Ece Ceylan Baba, Emre Arolat, Kurtul Erkmen ve Serter Karataban oldu. Jüri üyeleri, 250’den fazla başvuru alan yarışmanın değerlendirme sürecinde yoğun bir konsantrasyon ve özveri ile çalıştı.

  İlk değerlendirme aşaması 31 Mart Cuma günü Gerflor Türkiye Showroom’da gerçekleşti. İlk değerlendirme sonucunda 7 proje, 14 yarışmacı sunumlarını yapmak üzere Aura İstanbul’a davet edildi.

  Başkent Üniversitesi’nden Çıvgın Cumbul ve Deniz Yalçınkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Aybüke Diken ve Zehranur Güneş, Başkent Üniversitesi’nden Aylin Yıldırım ve Meltem Yılmaz, Gazi Üniversitesi’nden Batuhan Alp Arslan, İhsan Karakaş, Kubilay Yıldız ve Meliha Ezgi Başdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Fadimenur Şahin ve Merve Demiröz, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ece Toprak ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Salih Gül finale katılmaya hak kazandı. 

  13 Nisan Perşembe akşamı Aura İstanbul’da gerçekleşen öğrenci sunumları ve final değerlendirmesinin sonucunda birincilik ödülü olan Avrupa seyahat bursu ve 3 proje sahibine verilecek olan eş değer ödül Lyon ve Gerflor fabrika gezisi ödülleri; sahipleriyle buluştu. 

  Avrupa seyahat bursunu Mercan Hub projesi ile Ece Toprak kazandı.Çıvgın Cumbul, Deniz Yalçınkaya, Aybüke Diken, Zehranur Güneş ve Salih Gül ise eş değer ödülün sahipleri oldu.